Україна та Італія покинули російський проєкт з вивчення джерел гамма-випромінювання в космосі «Гамма-400».
Про це повідомляє «РІА Новини» з посиланням на співробітника Фізичного інституту РАН Аркадія Гальпер.
Італія відмовилася від участі в проекті з адміністративних причин, в той час, як «з українцями ми просто були змушені припинити роботи, тому що їх вченим як би у ввічливій формі їх керівництво рекомендувало не брати участь», говорить вчений.
«Апаратуру тепер повинен зробити Інститут космічних досліджень РАН, а наші кристали, ми розраховуємо, що через два роки будуть такими ж, як планувалися раніше», заявив він, зазначивши, що українські вчені мали надати апаратуру для вимірювання електромагнітної установки і спеціальні кристали, проходячи які гамма-промені втрачають енергію, що дозволяє їх виміряти.
Тепер можна вирощувати такі кристали дослідникам РАН доведеться близько двох років.
Однак замінити Україну тут же погодилася Білорусь. Метою дослідження Гальпер назвав визначення походження «темної матерії», вивчення високоенергічних космічних променів і фізики елементарних частинок, дослідження космічного гамма-випромінювання в діапазоні високих енергій і рентгенівського випромінювання, реєстрація заряджених частинок космічних променів, а також пошук і дослідження гамма-сплесків.