Україна відновила список «зелених» і «червоних» держав

З 1 серпня в Україні почала діяти нова класифікація країн «зеленої» та «червоної» зон, яка визначає необхідність самоізоляції чи здачі тесту після повернення з-за кордону, також вступили в силу нові правила повернення.

Про це повідомляє «Європейська правда”.

Відтепер в «червоний список» Україна включає держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні. Або ж якщо приріст числа інфікованих в них за останні 14 днів перевищує аналогічний за минулі 14 днів на 30%. Раніше Україна брала до уваги кількість активних хворих з коронавірусів на 100 тисяч населення.

З огляду на новий розподіл, МОЗ в суботу вранці опублікував оновлений список держав «зеленої» та «червоної» зони. Дані вказані станом на 31 липня.

У країни «зеленої» зони увійшли Україна, а також такі держави як Швеція, Португалія, Хорватія, Білорусь, Великобританія, Туреччина, Словенія, Єгипет і Італія.

У «червону зону» увійшли Китай, Угорщина, Грузія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Албанія, Чорногорія, Польща, Франція, Росія.

Повний список доступний за посиланням.

Слід підкреслити, що статус курортних країн, що приймають у себе українців, в порівнянні з останнім переглядом не змінився. Албанія, Болгарія і Чорногорія залишилися «червоними», а Туреччина, Єгипет і Хорватія – «зеленими».

Як повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, за новими правилами з 1 серпня люди, які приїжджають з країни «зеленої зони», повинні мати поліс медичного страхування і без самоізоляції і без проведення тестів проходять на територію України, повідомляє агентство УНІАН.

Українці та іноземці, які подорожують з країн «червоної зони», повинні мати поліс медичного страхування, а також зобов’язані або піти на 14 днів в ізоляції, або протягом доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину кордону.

МОЗ буде оновлювати список країн із значним рівнем поширення COVID-19 кожні 7 днів.

Джерело: