Україна переходить на зимовий час 2020. Коли переводимо годинник і як підготувати свій організм?

В Україні традиційно в останню неділю жовтня відбувається перехід на зимовий час, а по суті просто скасовується літній. У цьому році годинник будуть переводити на годину назад в ніч з 24 на 25 жовтня, в день проведення місцевих виборів. При цьому сучасні гаджети запрограмовані до змін, так що додаткові маніпуляції доведеться зробити тільки з електронним годинником. Причому, це необов’язково робити саме о 4 годині, можна звірити годинники вранці 25-го.

Зайва година вранці дозволяє не тільки і не стільки провести додатковий час у ліжку і заощадити електрику, скільки приносить деякі незручності, пов’язані з необхідністю перебудови організму.

Лікарі нерідко відзначають негативні наслідки переведення часу для здоров’я. Головним збоєм вважається порушення балансу між реальним часом і внутрішніми біологічними годинниками. Це може викликати мігрень і серцеві болі в період адаптації, яка за різними підрахунками займе тиждень.

Щоб плавно пристосуватися до нових умов вам буде потрібно вже зараз виконати наступні рекомендації:

Налагодити режим сну. Це саме непросте випробування для організму, тому що інший розпорядок може негативно позначитися на імунітеті організму, коли сонячні дні залишилися позаду і відчувається брак вітамінів. Єдине, чим можна допомогти собі, – це привчатися лягати спати раніше, ніж звичайно на годину, стежити за гігієною сну (не використовувати перед сном гаджети, провітрювати спальню, не наїдатися і не займатися спортом перед сном, зашторювати вікна).
Подбати про профілактику хронічних захворювань. Хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії особливо активізуються під час переходу на зимовий час. Різко зростає кількість інфарктів, суїцидів. Щоб уникнути ускладнень необхідно уникати конфліктів і стресових ситуацій.
Підвищити уважність і концентрацію – особливо в разі, якщо ви є постійним учасником дорожнього руху. Постарайтеся не сідати за кермо в перший день після переведення стрілок.
Уникати денного сну і не пити каву після обіду. Енергію можна підняти ранковою зарядкою, достатньою кількістю води і правильним харчуванням (можна включити в раціон більше риби, бобових і гречки (білок), а також зелені, відвару з шипшини, сезонних овочів і фруктів), які нормалізують вітамін С в організмі. «Включити» організм з ранку допоможе калорійний сніданок – вівсянка, омлет з беконом, стакан молока або соку.
Прогулянка мінімум півгодини в день допоможе організму заповнити нестачу вітаміну D і адаптуватися до нового розпорядку дня.

Джерело: