Україна хоче отримати чітку перспективу членства в ЄС – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський в черговий раз заявив, що європейські партнери повинні дати «чітку перспективу» повноправного членства України в ЄС.

Про це глава держави розповів в інтерв’ю словацькому виданню Hospodárske noviny, передає Офіс президента.

Так, президент зазначив, що ЄС є ключовим партнером України в питаннях відновлення суверенітету, територіальної цілісності і підтримки реформ. Крім того, Євросоюз ще й головний торговий партнер, частка якого у зовнішній торгівлі України перевищує 40%.

«Однак Україна хоче повної інтеграції в ЄС. Ми – європейська країна і можем многое дати Європі, працюючи спільно, від ситуації в Україні залежить чимало на Європейському континенті, тому було б логічно, якби Україна стала повноправним членом Європейського Союзу (…) Ми хочемо отримати від ЄС чітку, ясно сформульовану перспективу членства для України. Для українців важливо, що Євросоюз визнає і підтримує наші прагнення », – заявив Зеленський.

Він додав, що на даний момент Україна працює над тим, щоб максимально використовувати потенціал Угоди про асоціацію для подальшого поглиблення інтеграції з Євросоюзом. Також президент заявив про прагнення української влади адаптувати торговельну частину Угоди до сучасної економічної ситуації в світі.

Джерело: