Україна готова до масового виробництва вакцин, але не до їх розробки – Зеленський

Українські підприємства не володіють технічними можливостями, щоб проводити дослідження і розробку будь-яких вакцин, в тому числі від коронавируса. Але масове їх виробництво можливо.

Про це під час робочого візиту в Миколаївську область повідомив президент України Володимир Зеленський.

«З самого початку пандемії ми збирали всіх фахівців. У нас є геніальні медики, і це правда. Технічно ми ніякі вакцини не могли виробляти, ні розробляти з точки зору науки – технічного обладнання, медичної теж немає. При всій повазі, ще раз, до нашим медикам і вченим. До них немає питань, вони молодці. Але нічого не було зовсім, лабораторій ніяких не було, виробництва вакцин – скажу вам відверто, зараз вже є кілька підприємств, які готові масово виробляти », – розповів він.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я України вже розпочав переговори з країнами-розробниками вакцини від коронавируса.

«Якщо нам вдасться взяти вакцину у тій чи іншій країни, ми готові її масово виробляти, допомагаючи іншим країнам і, в першу чергу, допомагаючи українцям», – сказав президент.

Крім того, в Україні планується створити дослідний центр, що спеціалізується на розробці вакцин.

«Питання глобальний про науку, про медицину, про розробку вакцин на майбутнє, тому це завдання вже поставлено. Міністерство охорони здоров’я і прем’єр-міністр окремо збирають вчених, ми будемо робити окремий центр, збирати кращих вчених України, щоб ми з вами перед будь-якими майбутніми викликами були готові. На це потрібен час, але я вважаю, що у нас, якщо є бажання, то все інше ми зробимо », – повідомив Зеленський.

Джерело: