Укоаїнців, які застрягли в Греції сьогодні вивезуть на батьківщину

Дванадцятьох громадян України, яких затримали під час спроби в’їхати в Грецію, вивезуть на Батьківщину 7 липня двома рейсами авіакомпанії Ryanair за рахунок авіакомпанії. Ще четверо українців повернуться рейсом WizzAir.

Про це повідомив на онлайн-брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає Інтерфакс-Україна.

«Для 12 громадян України, які застрягли в Афінах, на даний момент заброньовані квитки на два авіарейси компанії Ryanair, які відбудуться сьогодні. Перший виліт заплановано на 17:10 і другий на 21:55 7 липня. Цими двома рейсами повинні повернутися в Україну 12 наших громадян, які застрягли і знаходилися в зоні змісту в аеропорту », – сказав міністр Кулеба на онлайн-брифінгу у вівторок, 7 липня.

За словами Кулеби, одній людині вдалося через консулів попрацювати з прикордонниками, щоб йому дозволили перетнути кордон, оскільки він прямує транзитом в іншу країну ЄС.

«Станом на зараз домовлено, що депортацію вони не отримають, і консули при вильоті, за моїм дорученням, будуть особисто контролювати, щоб саме так все і сталося», – додав Кулеба.

Крім того, глава МЗС України зазначив, що стався в Греції випадок вже не перший. «Перший обійшовся без шуму, але вже була така ситуація. На жаль, незважаючи на наші зусилля, не стала перша ситуація уроком для авіакомпаній, вони продовжили брати на борт громадян України, заздалегідь, по суті, знаючи, що їх не пустять на територію країни ЄС, в яку вони прибувають », – пояснив він.

Міністр звернувся до авіакомпаній із закликом не продавати квитки в ЄС поки туди заборонений в’їзд громадянам України. «Рада для авіакомпаній: будь ласка, дуже прошу, не намагайтеся заробити зайву копійку на авіаквитку для українця, який купує квиток в країну ЄС, знаючи наперед, що, висадивши цю людину з борта літака, ви залишаєте його наодинці з проблемами», – сказав він .

Подорожуючим громадянам України Кулеба порадив ретельно перевіряти інформацію про в’їзд до подорожі.

«І два ради подорожуючим: по-перше, не лінуйтеся перевіряти інформацію про в’їзд в ту чи іншу країну до покупки вами відповідних квитків, не витрачайте даремно гроші, не створюйте собі додаткових проблем, вивчіть детально всі нюанси, для цього є вже досить інформаційних ресурсів , перш за все інтерактивна карта МЗС. І друге: будь ласка, дорогі українці, не тіште себе ілюзіями, що при перетині кордону іншої країни ви якось проскочите, вирішите своє питання, зможете кого-то вмовити. Характерна людська риса «якось воно вирішиться», але пандемія – це не той випадок », – повідомив він.

При цьому Кулеба підкреслив, що МЗС прийде на допомогу співвітчизникам, які потраплять в складну ситуацію. «Ми, звичайно, прийдемо вам на допомогу, будемо вам посприяти у поверненні в Україну, якщо ви потрапите в складну ситуацію, але найкраще для всіх нас буде, якщо ми будемо запобігати такі ситуації, і ви не будете потрапляти в халепу за кордоном» , – зазначив він.

Джерело: