Угорщина не закриває транзит для українців з 1 вересня, але є ряд вимог

Угорщина збереже дозвіл на транзитний проїзд для громадян України після 1 вересня, коли почне діяти рішення про закриття кордонів для іноземців, але мандрівники повинні будуть виконати ряд вимог.

Як пише «Європейська правда», про це йдеться в роз’ясненні посольства України в Угорщині.

Громадяни України, які бажають транзитом перетнути територію Угорщини, не повинні отримувати індивідуальний дозвіл на транзит, якщо громадянин України повертається в Україну, а також в разі, якщо:

– дає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 і не має ознак підозри на інфекцію;

– відповідає всім вимогам для в’їзду, певним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, що діє на території Європи, фінансове забезпечення);

– має документ, що підтверджує право на в’їзд в країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: вид на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус і т.п.), а також, при необхідності, документи, що підтверджують можливість в’їзду в інші транзитні країни (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використовувати виключно пункти пропуску «Тиса» і «Лужанка». Інформацію про гуманітарні (транзитних) коридорах (маршрути і пункти пропуску) можна знайти за посиланням.

При цьому зупинки в рамках використання гуманітарних коридорів повинні здійснюватися в мінімально необхідному для перетину території країни кількості, в певних органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснює поліція.

Що стосується в’їзду безпосередньо в Угорщину, а не транзиту, то тут будуть діяти такі правила.

Загальний заборону на в’їзд іноземців в країну з 1 вересня не пошириться на українців, які є членами сімей громадян Угорщини, мають дозвіл на постійне проживання в Угорщині / члени сім’ї таких осіб, або мають дозвіл на тимчасове проживання з правом перебування понад 90 днів.

Також заборона не поширюється на дипломатів і офіційних осіб, що прибувають з візитом; спортсменів, які працюють в Угорщині, і людей, які вже перехворіли коронавірусів протягом останніх шести місяців і можуть це документально підтвердити.

В інших випадках, при наявності поважних причин, в’їзд в Угорщину для громадян України можливий тільки після отримання дозволу угорської поліції. При наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон і т.д.) потрібно заповнити форму на угорському або англійською мовою і подати електронну заявку.

Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке направляється на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Всі громадяни України, які прибувають в Угорщину, зобов’язані самоізолюватись на 14 днів за місцем проживання або в лікарні. Звільнитися від карантину можливо на підставі результатів двох негативних тестів, зроблених вже в Угорщині з інтервалом мінімум 48 годин. Результати іноземних тестів не розглядаються.

Для в’їзду в Угорщину з України можна використовувати виключно пункти пропуску «Тиса», «Лужанка» та «Вилок».

Джерело: