Незважаючи на триваючу пандемію, більшість шкіл в Україні відкриють двері 1 вересня. Така позиція МОЗ і Міносвіти.
Дистанційне навчання готують тільки в навчальних закладах з «червоної зони» з поганими показниками по захворюваності. В інших же почнуться звичні шкільні будні з поправкою на карантин – маски, зміна температури, провітрювання і ніяких екскурсій.
Також школи розглядають гібридний варіант очно-заочного навчання, коли діти з одного класу можуть ходити в школу по черзі, щоб зменшити скупчення на уроці.
Зібрали інформацію, як запрацюють школи з 1 вересня.
Що заявили в Міністерстві охорони здоров’я
Як заявив днями глава МОЗ Максим Степанов, в більшості міст і районів діти підуть до шкіл 1 вересня. Така позиція міністерства.
«Діти повинні вчитися, безпосередньо перебувати в школі. Головне, щоб це було безпечно насамперед для дітей », – сказав міністр в ефірі« Снiданка »на 1 + 1.
Сьогодні відбудеться нарада з підготовки до нового навчального року. На ньому будуть вирішувати, що робити зі школами та навчальним роком.
Після переходу до адаптивної моделі карантину регіони, в залежності від показників і темпів по захворюваності та кількості проведених тестів, ділять на чотири зони: червона, оранжева, жовта, зелена. Навчання в класах передбачається у всіх зонах, крім «червоної». Там буде організований дистанційний процес навчання.
У разі необхідності навчальні заклади можуть закривати на карантин на 14 або 7 днів, а учнів переведуть на дистанційне навчання.
Маски, термометри і змішана система навчання
У Міносвіти вже повідомили, що затвердять вимоги до навчання в школах найближчим часом, спираючись на постанову Міністерства охорони здоров’я.
Документ передбачає вимірювання температури вчителям і учням при вході в школу. Вчителі повинні носити медичні маски, учням під час уроку можна бути без них, але на перервах, швидше за все, доведеться надіти маски. Обов’язковою стане провітрювання класів та дотримання соціальної дистанції.
Також Міністерство освіти рекомендуватиме, щоб за рішенням батьківських комітетів та вчителів класи переходили на змішану форму навчання. Це дозволить зменшити число учнів у класі.
«Сьогодні в школу йдуть одні діти, а завтра – інші, тобто сьогодні одні працюють з використанням дистанційних технологій, а завтра – інші», – пояснила цей момент замміністра Любомира Мандзій.
Також школам рекомендуватимуть організувати навчальний процес так, щоб діти більше часу проводили на відкритому повітрі. Наприклад, при гарній погоді фізкультуру повинні проводити виключно на вулиці, а не в спортзалах.
«Міністерство виступає за те, щоб навчальний процес проходив, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень », – заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.
Що буде зі школами в Києві
За словами мера Києва Віталія Кличка, столична влада робить все можливе, щоб школярі змогли сісти за парти 1 вересня.
Департамент освіти КМДА створила групу з фахівців, яка 7 серпня повинна представити план дій, в якому буде описано, як почнеться навчальний рік в школах Києва.
«Місто виробив кілька сценаріїв відновлення навчального процесу з урахуванням епідеміологічної ситуації», – повідомив Віталій Кличко.
Він додав, що педагогічні колективи вже планують свою роботу, а більшість навчальних закладів столиці запаслися дезінфекційними засобами, антисептиками і засобами індивідуального захисту.
На підготовку до навчального року місто виділило майже 4 млрд грн. З них близько 2 млрд – на ремонти і загальноміські програми.