Учені врятували пошкоджені людські легені, підключивши їх до живої свині

Дослідникам вдалося відновити пошкоджені людські легені при їх підключенні до живої свині і введенні імунодепресантів.

Про це повідомляє Nature Medicine.

Так, структуру і функції п’яти пошкоджених легенів відновили після того, як підключили їх на 24 години до кровоносної системи живої свині з введенням імунодепресантів. Без введення препарату легкі були відірвані через годину. Виявилося, що процедура більш ефективна, ніж відновлення органу за допомогою апарату для перфузії легень.

За експеримент взялася команда вчених на чолі з Горданою Вунжак-Новакович з Колумбійського університету. Раніше було відомо, що при підключенні органів людини до свині, тварина не страждає – свині з задоволенням їли, спали і грали.

Для дослідження вчені взяли шість людських легенів, що не були придатні для трансплантації – одне з них знаходилося поза організмом близько доби і було підключено до апарата EVLP. Так, всі органи підключили до кровоносної системи свиней і ввели в них імунодепресанти, прокачувати через легені повітря.

За підсумками експерименту всі легені, крім того, яке не отримало імунодепресантів, змінили статус на задовільний для пересадки людині. Пошкоджені ділянки легких зарості, а здатність збагачувати кров киснем значно підвищилася. Примітно, що сильно покращав стан навіть легкого, яке раніше знаходилося поза тілом близько доби.

Джерело: