У Зеленського закликали Білорусь не обнадіювати хасидів, що рвуться в Україну, порожніми обіцянками

Близько двох тисяч паломників-хасидів знаходяться на кордоні між Білоруссю і Україною. Більшість з них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що українсько-білоруський кордон нібито відкрита. Про це заявили в Офісі президента України і додали, що влада Білорусі підігрівали ці чутки непродуманими заявами.

Українська сторона закликає керівництво Білорусі припинити створювати додаткову напругу на спільній державному кордоні і не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників-хасидів.

«Закликаємо білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою і не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що межа України все ж може бути відкритий для іноземців», – йдеться в заяві Офісу президента.

Також у Зеленського нагадують білоруській стороні, що Україна закрила державний кордон для іноземців через істотне погіршення ситуації з поширенням Covid-19.

«Також на території нашої держави залишаються в силі суворі карантинні обмеження, що робить неможливим проведення масових заходів, зокрема релігійного характеру. Так само як навесні ми змушені були обмежувати участь людей у ​​святкуванні Великодня, зараз пояснюємо, що і масове святкування Рош-ха-Шана за участю тисяч паломників в місті Умань Черкаської області України, на жаль, неможливо », – йдеться в заяві.

В Офісі українського президента також констатують, що особиста образа певних осіб в де-факто діє білоруської влади поширюється сьогодні і на площину міждержавних відносин.

«Україна, нагадаємо, зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року. Ми підтримуємо загальновизнані на Європейському континенті демократичні цінності і вважаємо, що кожна держава має дотримуватися зобов’язань повністю забезпечувати права і свободи людини, які гарантовані міжнародними конвенціями і відповідним національним законодавством, яке принаймні формально існує також і в Білорусі », – додали в ОПУ.

Також в Офісі вважають, що кожна держава під час пандемії повинна проводити прозору і відповідальну політику, спрямовану на зупинку поширення COVID-19, і утриматися від провокування негативних варіантів розвитку епідемічної ситуації в сусідніх країнах.

Джерело: