У Євросоюзі хочуть почати вакцинацію від коронавируса в квітні 2021 року

У Євросоюзі вважають, що вакцинація від Covid-19 може початися вже в квітні 2021 року. На сьогодні на випробуванні знаходяться 11 вакцин від коронавируса, і до кінця року, ймовірно, стане відомо, наскільки вони ефективні.

Про це на прес-конференції 28 жовтня заявили президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйен і її спеціальний радник Пітер Піот, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Урсули фон дер Ляйен, сьогодні вірус швидко поширюється по ЄС, країни-члени знаходяться «глибоко в другій хвилі» коронавируса. При цьому в Європі вже заражено понад 1,1 млн осіб, за прогнозами, ця цифра швидко збільшиться протягом двох-трьох тижнів.

Спеціальний радник Пітер Піот також заявив, що «ситуація дуже серйозна і буде ще гірше, якщо не почнемо терміново серйозніші заходи». Крім того, за його даними, минулого тижня смертність від коронавируса збільшилася на 1/3, ніж це було раніше – тисяча європейців вмирає від вірусу щодня.

Піот повідомив, що до теперішнього часу на випробуванні знаходяться 11 вакцин від коронавируса, і до кінця року, ймовірно, стане відомо, наскільки вони ефективні.

«Завдяки домовленостям з компаніями, які займаються розробкою, всі громадяни матимуть доступ до цих вакцин. Тим не менш, ми повинні гарантувати, що вакцина ефективна і безпечна. Це означає, що ми повинні побачити, що вони захищають, для чого необхідно клінічне тестування, до якого залучено 30-60-100 тисяч людей, і ми повинні гарантувати, що вона захищає всіх, включаючи літніх, які найбільш уразливі і можуть померти », – повідомив Піот.

Урсула фон дер Ляйен уточнила, що три з вакцин зараз знаходяться на завершальній стадії перевірки.

«За оптимістичним сценарієм ми можемо щомісячно поставляти від 20 до 50 млн доз для громадян Європи. Поставки можуть початися вже в квітні. З усіма компаніями-кандидатами на виробництво вакцин, з якими є домовленості, в 2021 році у нас може бути 1,2 млн доз вакцин. Звичайно, ми знаємо, що не кожен кандидат буде успішним, але ми зможемо вакцинувати 700 млн людей, це більше, ніж необхідно в ЄС », – сказала президент ЄК.

При цьому, за її словами, вакцина – «це не диво, яка перенесе нас в іншу реальність». А за словами Піота, сьогодні невідомо, на який період вакцина зможе забезпечити імунітет. «Ми не знаємо, як довго буде тривати імунітет – рік, п’ять, десять, до кінця днів – ми цього просто не знаємо», – зазначив Піот.

За його словами, після того, як вакцина буде на ринку, ситуацію будуть ретельно моніторити.

«Якщо для Європи потрібні мільйони вакцин, то для світу – мільярди. Я також стурбований тим, що є люди, які не хочуть вакцинуватися: недавні дослідження показали, що до 25% опитаних сказали, що вони не будуть вакцинуватися. Давайте не тішити себе ілюзіями – цьому не буде покладено край до тих пір, поки цьому не буде покладено край всюди. Це дуже важливо. Це серйозно, і майбутнє цієї епідемії в наших руках. Захищаючи себе, ми також захищаємо наше суспільство. Нам належить пройти довгий шлях, який залежить від дій, які ми зробимо зараз для того, щоб зробити Європу знову безпечної від цієї епідемії », – пояснив Піот.

За даними спеціального радника, після появи вакцини також необхідно буде дотримуватися діючих заходів: носити маску, дотримуватися соціальної дистанції, мити руки.

«Тому Різдво цього року буде можливістю зробити Різдвом солідарності. Все залежить від індивідуальної поведінки різних людей. Коли я сказав, що результат тестування вакцини буде дуже скоро, це не означає, що вакцина з’явиться негайно. Навіть якщо у нас і буде вакцина, все одно потрібно буде продовжувати носити маску, дотримуватися дистанції і так далі. Ми не повернемося до нормального життя за одну ніч », – констатував Піот.