У Японії винайшли пластикові пакети, які будуть розкладатися в морі

Співробітники японської корпорації Mitsubishi Chemical розробили екологічні пластикові пакети, які здатні повністю розкладатися в морській воді. При їх створенні використовувався цукрова тростина, а на дотик матеріал нічим не відрізняється від звичайного поліетилену.

Про це в неділю, 26 липня, інформує японське суспільне телебачення.

У компанії стверджують, що пакети здатні розкладатися в море всього за один календарний рік. Зараз корпорація готується розпочати масове виробництво цієї екологічної продукції.

В Японии придумали пластиковый пакет, который способен разлагаться в море. Фото: HNK

Варто відзначити, що всі магазини Японії з 1 липня цього року почали в обов’язковому порядку стягувати плату за пластикові пакети для упаковки куплених товарів. Японська влада очікують, що цей захід допоможе скоротити обсяги пластикового сміття в країні і у її берегів.

Згідно з новим законом, вартість пакетів повинна бути не менше 2 ієн (0,52 грн за курсом). При цьому магазини продовжують пропонувати відвідувачам безкоштовні пакети, зроблені з біорозкладаних рослинних волокон. Місцевих жителів також закликають приходити в магазини з власними сумками, щоб скоротити обсяги використання пластикових пакетів.

За даними ООН, на планеті щороку проводиться близько 300 млн тонн пластикового сміття. При цьому 8 млн тонн з цього обсягу потрапляє в світовий океан. Там це сміття подрібнюється і перетворюється в мікропластік, який заковтують риби, молюски, китоподібні. Це вже стало екологічною проблемою глобального масштабу. Влада Японії зараз розробляють комплекс заходів, які допоможуть до 2050 року повністю виключити потрапляння пластикового сміття в океан з території країни.

Нагадаємо, в Чорному морі міститься майже вдвічі більше сміття, ніж в Середземному, а концентрація деяких забруднюючих речовин перевищує порогове значення і може бути небезпечна для життя як морських мешканців, так і людини.

Джерело: