У ВООЗ назвали єдиний препарат, який ефективно лікує важку форму Covid-19

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус назвав ліки, яке поки є єдиним, який демонстрував невідому свою ефективність при лікуванні важкої форми Covid-19. Це дексаметазон. Інші препарати – ремдесівір і інтерферон – мають слабкий ефект.

Про це повідомляє ТАСС.

«Зараз кортикостероид дексаметазон як і раніше є єдиним терапевтичним засобом, що показало ефективність проти Covid-19 для пацієнтів з хворобою у важкій формі», – сказав керівник ВООЗ.

Гебрейесус нагадав, що після проведення в червні широкомасштабного дослідження ефективності ліків під назвою «Солідарність» в ВООЗ дійшли висновку про необхідність припинення випробувань гідроксихлорохіну. А в липні організація повідомила, що пацієнти більше не будуть отримувати лопінавір і ритонавір.

«Проміжні результати цього дослідження тепер показують, що інші два засоби – ремдесівір і інтерферон – мають слабкий ефект запобігання смертності або скорочення часу перебування в лікарні», – констатував Гебрейесус.

Від імені ВООЗ він подякував пацієнтів, що приймали участь у випробуваннях, а також лікувальні установи та країни, які несли витрати під час досліджень. За його словами, «Солідарність» охоплює майже 13 тисяч пацієнтів в 500 лікарнях 30 країн.

Як сказав гендиректор ВООЗ, сьогодні «все ще проводяться багато інших випробувань ліків», які передбачається застосовувати в боротьбі з коронавірусів.

Джерело: