Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила посилити карантин на території області через погіршення ситуації з коронавірусів. Також члени комісії вирішили звернутися до Кабміну, МОЗ та Центр громадського здоров’я з пропозицією переглянути показники, за якими Луцьк віднесли до «червоній зоні».
Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної державної адміністрації (ОДА).
«На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641, яким кожен регіон країни розділений на різні рівні епідемічної небезпеки, в області вжито протиепідемічні заходи відповідно до визначених урядом зонами (зеленої, жовтої, помаранчевої і червоної)», – йдеться в повідомленні.
Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко звернувся до всіх «без політики і з розумінням» поставитися до ситуації, що склалася. Також в прес-службі ОДА нагадали, що місто Луцьк за рівнем поширення епідемічної небезпеки Covid-19 потрапив в «червону» зону, Луцький і Любашівський – в «помаранчеву», місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Горохівський, Маневицький і Турійський райони – в «жовту».
«Червона» зона означає строгий карантин. Тому головний державний лікар області Наталія Янко розповіла, чому адміністративний центр області потрапив в «червоний» рівень епідемічної небезпеки.
«Оскільки в області в день проведення державної ТЕБ та НС було перевищення двох з чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території міста Луцьк показник динаміки зростання випадків інфікування склав 68%, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він повинен не перевищувати 50% », – сказала Янко.
Головний санлікар області додала, що показники розраховуються автоматично в програмі, яка і визначає до якого рівня віднести ту чи іншу територію. Рішення Держкомісія з питань ТЕБ та НС переглядає кожні сім днів.
«Всього на Волині аналіз поточної епідемічної ситуації свідчить, що на сьогодні невідповідність є по 1 з 4 визначених критеріїв, які враховуються при визначенні рівня епідемічної небезпеки. Це стосується коефіцієнта виявлення випадків інфікування, який перевищує рекомендовані 11%. Однак, даний показник набув тенденції до зниження і на сьогодні становить 17,5% проти 21% (станом на 26 липня). Показник динаміки зростання випадків інфікування почав знижуватися і на сьогодні становить мінус 18% (при рекомендованому не більше + 10%). Зниження відбувається з кінця липня, коли він становив + 48% », – говориться в повідомленні.
Отже, члени комісії прийняли відповідні протиепідемічні заходи відповідно до зонами епідемічної небезпеки, як встановлено в постанові Кабміну.
«Разом з цим, вирішили звернутися до Кабміну, МОЗ, Центр громадського здоров’я з пропозицією перегляду методики визначення рівня епідемічної небезпеки поширення захворюваності Covid-19, зокрема про недоцільність застосування показника« внесок одиниці в перевищення регіону », який спотворює об’єктивність отриманих результатів», – йдеться в повідомленні.
Як пояснила голова обласної ради Ірина Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків і вплинув на результати по Луцьку. Вона переконана, що це похибка методики визначення і її необхідно переглянути. Погодився з цим і глава ОДА, який додав, що в сусідніх областях ситуація значно гірша.
«Показники вважаються за останній тиждень. Тому, думаю, що до кінця тижня ситуація в області значно покращиться і у нас не буде червоного рівня епідемічної небезпеки в Луцьку. Сьогодні ми повинні виконати постанову Кабміну і рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам показали », – підсумував Погуляйко.