У водах Арктики виявили парникові гази, які можуть вплинути на глобальне потепління

Міжнародна команда вчених на борту науково-дослідного судна «Академік Мстислав Келдиш» виявила потужне джерело парникових газів, які знаходяться на глибині 350 метрів в море Лаптєвих у російського узбережжя.

Про це повідомляє «The Guardian».

Відзначається, що з-за нового джерела газів глобальне потепління може значно прискоритися.

Дослідники помітили бульбашки на поверхні води. Хоча поки більша частина газу розчиняється в воді, кількість метану на поверхні моря вже в 4-8 разів перевищує норму.

Також вчені відзначили, що поки малоймовірно, що це газоутворення матиме серйозний вплив на глобальне потепління, але сам процес вже почався.

Раніше Геологічна служба США відзначала, що дестабілізація замерзлих покладів метану Арктики може стати одним з чотирьох найсерйозніших сценаріїв кліматичних змін.

Протягом перших двадцяти років з моменту звільнення в атмосферу метан в 80 разів більше впливає на глобальне потепління, ніж вуглекислий газ.

Команда вчених уже другий рік фіксує кратероподібної поклади в більш мілководних частинах моря Лаптєвих і Східно-Сибірського моря, які викидають на поверхню бульбашки метану.

Однак схоже, що перші наслідки цього процесу ми можемо побачити вже зараз – в цьому році море Лаптєвих вперше не замерзло в жовтні, а минулої зими морський лід розтанув незвично рано.

Так як температура повітря в світі в останні роки почала значно підвищуватися, є ризик, що ці поклади газу почнуть вивільнятися і посилять процес глобального потепління.

Джерело: