У столиці Киргизстану після парламентських виборів почався свій Майдан

Масштабні акції протесту охопили столицю Киргизстану Бішкеку після парламентських виборів в країні. Тисячі людей зібралися біля будівлі парламенту і протестують проти результатів голосування. Про це повідомляє Радіо Азаттик.

Уточнюється, що незгода висловлюють п’ять партій, які і проводять мітинги. Раніше ці політсили підписали резолюцію про об’єднання.

Опозиційні партії країни поділилися на два блоки: «Соціал-демократи», «Реформа», «Чон Казати», «Ийман Нуру» і «Мекен интимаги» збиралися на площі Ала-Тоо, а прихильники «Ата Мекен», «Бір Бол» , «Замандаш», «Республіка», зібралися біля Театру опери та балету, проте також приєдналися до мітингу на площі Бішкека.

Присутнім біля будівлі парламенту завадили люди, які назвали себе героями Квітневої революції. Вони заявили, що «це святе місце, де проливали кров люди, і вони не дадуть його використовувати політикам в своїх цілях».

Після інциденту мітингувальники перемістилися на площу.

Зараз на площі перебувають близько 3 тисяч чоловік, виступають лідери і члени партій. Лідери партій не визнають підсумків виборів.

Алтинбек Сулайманов, депутат Жогорку Кенеша (парламенту Киргизстану), лідер партії «Бір Бол» зажадав анулювання результатів виборів у зв’язку з серйозними порушеннями, пише Sputnik Kyrgyzstan.

«Ми не визнаємо результати цих виборів. Сооронбай Шаріповіч, проведіть нові, справедливі вибори. Забезпечте вільну конкуренцію. На вчорашніх виборах деякі партії наступили на нас, на народ. Країна поставлена ​​в незручне становище на весь світ. Тому вибори повинні бути проведені знову … Ми вимагаємо, щоб три партії, які перемогли з порушенням закону, не брали участі в цих виборах », – сказав Сулайманов.

Джерело: