У США посилили видачу робочих віз іноземцям, щоб захистити економіку країни

У США, які днями відкликали візу в українського політолога Андрія Теліженко, посилили видачу в’їзних документів. Міністерство внутрішньої безпеки ввело нові обмеження на отримання робочих віз H-1B для висококваліфікованих фахівців. Про це повідомляється на сайті відомства.

Про введення так званого тимчасового остаточного правила для неімміграційної візової програми H-1B міністерство оголосило 7 жовтня. Мета прийняття нових заходів – захист американських робітників.

Програма H-1B була призначена для того, щоб дозволити роботодавцям заповнювати вакансії і залишатися конкурентоспроможними в світовій економіці. Однак з часом вона стала завдавати шкоди працівникам США.

«Дані показують, що через видачу понад півмільйона віз H-1B в Сполучених Штатах були витіснені американські робітники. Це призвело до зниження заробітної плати в ряді галузей на ринку праці США і стагнації заробітної плати в деяких професіях », – сказано на сайті.

Виконуючий обов’язки міністра внутрішньої безпеки Чед Вулф заявив, що для його відомства «велика честь зробити цей важливий крок до того, щоб поставити американців на перше місце і продовжити реалізацію програми президента Трампа щодо забезпечення безпеки нашої економіки».

Нові заходи будуть перешкоджати використанню отримали візу H-1B в якості недорогий заміни кваліфікованим американських робітників. Відповідно до них:

звужується визначення поняття «спеціальність», широке трактування якого дозволяла компаніям обігравати систему;
до компаній вводиться вимога робити реальні пропозиції співробітникам, закрити лазівки для витіснення американських робітників;
організовуються інспекції на робочі місця і моніторинг дотримання вимог.
Заходи вступлять в силу через 60 днів після публікації в Федеральному реєстрі.

Джерело: