У США клонували коня Пржевальського, який помер 40 років тому

У США успішно клонували особина коні Пржевальського, яка померла приблизно 40 років тому. Ген тваринного розморозили і підсадили до сурогатної матері.

Про це повідомляє прес-служба компанії Revive & Restore, яка спеціалізується на збереженні та відновленні генетичних даних зникаючих тварин.

«Це були клітини жеребця, який народився в 1975 році у Великобританії, якого привезли в США в 1978 році. Він прожив до 1998 року », – розповіла дослідники. Лоша назвали Курт, в честь генетика Курта Беніршке.

Американський біолог Бен Новак заявив, що це перше клонування коня Пржевальського за останні 17 років і поки що його результати перевершують всі очікування, вчені назвав Курта «науковим проривом».

Як відомо, зараз в світі проживає близько двох тисяч коней Пржевальського, значна частина яких проживає в Чорнобильському заповіднику. Всі вони були народжені від 12 особин, врятованих в 1990-х роках від повного вимирання. Відзначається, що вдалий досвід клонування дає надію на відновлення попиляціі вимерлих тварин.

Джерело: