У США Johnson & Johnson створила власну вакцину від коронавірусу

У США компанії Johnson & Johnson і Arcturus Therapeutics створили власну одноразову вакцину від коронавірусу, побічні ефекти якої визнані допустимими, а дієвість підтвердили на добровольцях.

Про це повідомляє CNN з посиланням на MedRxiv.

Так, вакцина під назвою Ad26.COV2.S, розроблена за прикладом вакцини Johnson & Johnson від Ебола, Зика, ВІЛ і RSV, була створена на базі фрагмента вірусного білка, який швидше, ніж ціла клітина вірусу, викликає імунну відповідь у вигляді формування організмом антитіл.

За підсумками проведених зараз дослідженнях на добровольцях від 18 до 55 років, обидві групи піддослідних виробили антитіла після введення препарату протягом 29 днів після вакцинації.

Побічні ефекти у вигляді лихоманки, головного болю, втоми, ломоти в тілі і болю в місці ін’єкції швидко пройшли і проявляється не виражено.

Всього планується залучити близько 60 000 добровольців у США і всьому світі для підтвердження дієвості та безпечності вакцини на широкій аудиторії.

Нагадаємо, в Британії планують вперше провести випробування вакцини від коронавируса за допомогою введення вірусу SARS-CoV-2. Дослідники планують ввести 2 тисячам добровольців різні види вакцини від коронавируса, а потім підсадити частинки вірусу. Таким чином вчені зможуть наочно перевірити дієвість того чи іншого препарату і через місяць після цього проведуть «контрольне» зараження.

Джерело: