У Сполучених Штатах вперше за 17 років стратили ув’язненого

Дональд Трамп повернув федеральну смертну кару в США і сьогодні вперше за 17 років привели в дію смертну кару. Про це повідомляє ВВС.
Таким чином, засуджений до смертної кари за вбивства американець Деніел Льюїс страчений через кілька годин після того, як Верховний суд США дозволив привести у виконання першу за 17 років страту за рішенням федерального суду.

Кілька страт були відкладені після того, як суддя вирішив, що в цьому процесі існують невирішені юридичні перешкоди. Але Верховний суд США п’ятьма голосами проти чотирьох ухвалив, що винесені вироки можуть виконуватися, як і було заплановано.

Тепер влада може привести у виконання смертні вироки, призначені федеральними судами за 30 років. На цьому рішенні наполягала адміністрація Дональда Трампа.С 1988 по 2018 рік федеральні суди США винесли 78 смертних вироків, з яких до страти Льюїса були виконані три. 62 людини чекали своєї черги в тюрмах. При цьому кари, призначені судами штатів, справно виконувалися.

Страти відкладалися з міркувань гуманності. У листопаді 2019 року Суддя округу Вашингтон Таня Чуткан, призупинила смертну кару чотирьох засуджених через їх претензій до методу вбивства смертельним уколом пентобарбіталу, який може виявитися дуже хворобливим.

Жорстокі покарання громадян заборонені конституцією США.

Слідом за рішенням Чуткан адвокати багатьох засуджених до смерті злочинців почали подавати позови до Верховного суду, оскаржуючи рішення страчувати своїх кліентов.До страти Деніела Льюїса останнім за вироком федерального суду в 2003 році був страчений 53-річний ветеран війни в Перській затоці Луїс Джонс-молодший, який вісьмома роками раніше згвалтував і вбив 19-річну військовослужбовця Трейсі Макбрайд.

Джерело: