У Сенаті США схвалили кандидатуру нового посла в Україні

Запропонована Трампом кандидатура на посаду посла США в Україні підтримана комітетом Сенату у закордонних справах – сенатори проголосували за генерала у відставці Кіта Дейтона.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Голова комітету сенатор Джим Ріш вважає, що посол США в Україні буде відігравати важливу роль у зовнішній політиці Америки.

«Я радий, що комітет схвалив п’ятнадцять кандидатів (на різні посади) сьогодні вранці. Мені особливо приємно відправити номінації для затвердження кандидатів на посади послів Японії і України на голосування Сенату в повному складі. Ці посади грають життєво важливу роль у зовнішній політиці США, і я сподіваюся, що кандидатури пана Вайнштайнам і пана Дейтона будуть затверджені найближчим часом », – заявив він.

Відзначимо, що Дейтон не просто колишній військовий, а й має значну освіту: отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук в Коледжі Вільяма і Мері, ступінь магістра історії – в Кембріджському університеті і ступінь магістра міжнародних відносин – в Університеті Південної Каліфорнії. Навчався в Гарвардському університеті по стипендіальній програмі коледжу і був старшим науковим співробітником Сухопутних військ в Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку. Володіє російською мовою.

Серед іншого він був і військовим аташе США в Росії. За час своєї служби займав чотири командні посади в якості офіцера-артилериста, він також був офіцером з оперативних питань і начальником штабу. Працював директором з оперативних питань і директором по агентурної розвідки Розвідувального управління міністерства оборони у Вашингтоні. Пройшов навчання на курсі офіцерів-країнознавців в Інституті з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США в Гарміш-Партенкірхені. Серед його призначень в цій області – офіцер штабу з військово-політичних питань (Сухопутних військ США) у Вашингтоні. Останнім призначенням на дійсній службі була посада координатора США з питань безпеки між Ізраїлем і владою Палестинської автономії в Єрусалимі. Вийшов у відставку з дійсної військової служби 1 грудня 2010 року в званні генерал-лейтенанта, прослуживши в збройних силах більше 40 років. Директор Європейського центру з вивчення питань безпеки ім. Джорджа Маршалла.

Через півтора року після відкликання Марі Йованович з посади посла США в Україні Білий дім може офіційно призначити нового главу дипмісії. Дейтон вже пройшов «співбесіду» в Сенаті, отримав там схвалення і може приїхати до Києва до президентських виборів в США, які пройдуть 3 листопада. На посаду він зайде в дуже непростий час. По-перше, йому потрібно буде підготувати візит Володимира Зеленського в Білий дім.

Джерело: