У Польщі відбулася інавгурація Дуди, він став президентом вдруге

У четвер, 6 серпня, в Польщі відбулася інавгурація президента Анджея Дуди. Він офіційно почав свою другу президентську каденцію і приніс присягу перед парламентом країни.

Про це повідомляє прес-служба президента Польщі.

«Анджей Дуда приніс присягу перед Національними зборами і почав свій другий п’ятирічний президентський термін», – йдеться в повідомленні. Відповідно до конституції, президент виголосив текст присяги перед Національними зборами. Під час церемонії президента супроводжує його дружина Агата Корнхаузер-Дуда.

Дуда офіційно почав свою другу президентську каденцію і приніс присягу перед парламентом Польщі. «Вступаючи з волі народу на посаду президента Республіки Польща, урочисто клянусь зберігати вірність положенням Конституції, непохитно стояти на сторожі гідності народу, незалежності та безпеки держави, а благо батьківщини і благополуччя громадян завжди будуть для мене найвищим наказом. Хай допоможе мені Бог », – сказав він.

Через пандемії коронавируса церемонія інавгурації проходить в парламенті з дотриманням посилених санітарних заходів. Більшість присутніх увійшли в будівлю в захисних масках, в тому числі обраний президент і його дружина. Дуда – в масці чорного кольору, а його дружина Агата – у білій, під колір білого костюма.

Нагадаємо, перший тур президентських виборів в Польщі пройшов у неділю, 28 червня. Фаворитами першого туру стали діючий глава держави, 48-річний Анджей Дуда, у якого за екзит-полами близько 42% голосів, і кандидат від опозиційної «Громадянської платформи», мер Варшави і ровесник президента Рафал Тшасковскій з трохи більше 30%.

Другий тур відбувся 12 липня. Чинний лідер Польщі отримав більшість у другому турі президентських виборів. За нього проголосували 51,21% виборців. Після чого Верховний суд Польщі затвердив результати відбулися президентських виборів, в яких переміг Дуда.

Джерело: