У Німеччині відкрили пам’ятник Горбачову

У суботу, 3 жовтня, з нагоди святкування 30-річчя возз’єднання Німеччини, в місті Дессау-Рослау (центр ФРН) відкрили пам’ятник першому президентові СРСР і лауреату Нобелівської премії миру Михайлові Горбачову.

Про це повідомляє ТАСС.

За словами обер-бургомістра міста Петера Кураса, пам’ятник відкрито «в пам’ять про політику, котрий створив своєю діяльністю умови для перебудови і гласності, які потім дозволили здійснитися мирної революції в 1989 році і німецької єдності в 1990 році».

Пам’ятник, встановлений перед ратушею, зображує в повний зріст крокуючого Горбачова, автором скульптури став художник Бернд Гебель з Галле. Примітно, що гроші на встановлення пам’ятника зібрали самі жителі Дессау-Рослау, всього на втілення цього задуму було потрібно 50 тисяч євро.

Ініціював встановлення пам’ятника колишній глава Дессау-Рослау Ханс-Георг Отто. До цього він заявив, що розповідав про свою ідею місцевій владі і вони дали зелене світло на її реалізацію.

До сих пір пам’ятника Горбачову в повний зріст в Німеччині не було, був встановлений лише бюст політика.

На церемонії відкриття пам’ятника були присутні прем’єр-міністр Саксонії-Ангальт Райнер Хазелоффа, представники посольства РФ в Німеччині, громадських організацій.

Нагадаємо, в минулому році перший президент СРСР Михайло Горбачов з нагоди тридцятиріччя падіння Берлінської стіни заявив, що возз’єднання Німеччини є одним з найбільш важливих вчинків в його житті.

Джерело: