У Національній академії наук України обрали наступника Патона

У середу, 7 жовтня, в Національній академії наук України завершилися вибори президента. Ним став академік Анатолій Загородній.

Про це в Facebook повідомила прес-служба НАНУ.

«Президентом Національної академії наук України обрано академіка Анатолій Глібович Загородній», – сказано в повідомленні.

Відзначимо, що Загородній займав посаду віце-президента НАНУ. Також він є директором і завідувачем відділом теорії і моделювання плазмових процесів Інституту теоретичної фізики Національної академії наук України. Крім того, він – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка та автор більше 200 робіт, включаючи відому монографію «Статистична теорія плазменно-молекулярних систем».

В НАНУ избрали нового президента. Скриншот фейсбук-страницы

Нагадаємо, що попереднім президентом Національної академії наук України був академік Борис Патон, який помер в серпні 2020 року. Він очолював НАНУ 60 років.

Вибори президента НАНУ повинні були відбутися ще в квітні 2020 року, при цьому Борис Патон коли висував свою кандидатуру. Він вважав, що пост президента Національної академії наук гідний зайняти віце-президент НАН академік Анатолій Загородній. У зв’язку з пандемією вибори перенесли.

Джерело: