У Національному управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) створили комп’ютерну симуляцію заходу Сонця на декількох планетах Сонячної системи.
Симуляція з’явилася на YouTube-каналі американського відомства.
Ролик розробив учений-планетолог з Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда (Гринбелт, штат Меріленд) Джеронімо Вільянуева. 42-річний дослідник показав, як виглядає захід на Урані, Венері, Марсі та Титані. Робота проведена в рамках комп’ютерного моделювання для можливої майбутньої місії на Уран.
Віртуальна модель допоможе вченим інтерпретувати результати фотометрії зондом атмосфери сьомий планети Сонячної системи. Для перевірки точності своїх обчислень Вільянуева змоделював кольору атмосфери інших планет. В результаті і вийшло коротке відео.https: //www.youtube.com/watch? V = 5DwLODp1cIY & feature = emb_logo
Симуляції не можна вважати повністю достовірними, однак вони мають під собою солідну наукову основу. По суті, вони являють собою нову функцію широко використовуваного планетології онлайн-інструменту під назвою «Планетарний генератор спектра». Його теж розробив Вільянуева разом з колегами з НАСА. Генератор дозволяє відтворити передачу світла через атмосфери планет, екзопланет, лун і комет – щоб краще зрозуміти, з чого складаються їх атмосфери і поверхні.