У НАПКА розповіли, де в Україні найбільше хабарників

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА) розповіло, скільки хабарників викрила з початку 2020 року. Всього за півроку роботи в 2020 НАПКА внесли до реєстру корупціонерів 2018 громадян. Найбільше серед них працівників Державної кримінально-виконавчої служби (Гуїса) і Національної поліції.

Про це повідомляє прес-служба агентства.

З 2018 осіб 429 осіб вчинили кримінальні злочини, ще 1532 – притягнуті до адміністративної, а 57 – до дисциплінарної відповідальності.

До реєстру корупціонерів включили 102 працівники Гуїса:

2 з них притягнуто до кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;
99 працівників притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації;
1 – до дисциплінарної відповідальності, йому оголошено догану.
Також до реєстру корупціонерів потрапили 175 поліцейських.

З них 12 притягнуто до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення. П’ять поліцейських – за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди (три сержанта, один лейтенант і один старший лейтенант поліції). Сім поліцейських потрапили до цього реєстру за зловживання впливом, тобто прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої особи за вплив на прийняття рішення (два старших лейтенанта, три капітана, один майор і один підполковник).

До адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації залучено 156 правоохоронців. За несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані притягнуто одного поліцейського.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 поліцейських:

четверо були звільнені за одержання неправомірної вигоди або подарунка;
троє отримали догану за невжиття заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів;
один отримав сувору догану за декларування недостовірної інформації.
У порівнянні з попереднім роком в цьому році кількість притягнутих до відповідальності і внесених до реєстру працівників НПУ знизилася на 33%, а Гуїса – на 11%. Всі дані осіб вносяться до реєстру після рішення суду і притягнення їх до відповідальності.

Джерело: