У Нагірному Карабаху всю ніч йшли важкі бої. У конфлікт можуть втягнути Іран

На лінії зіткнення в Нагірному Карабасі бої між Вірменією і Азербайджаном тривали всю ніч на 7 жовтня. Вірменська сторона стверджує, що азербайджанські війська змістилися до іранського кордону, щоб уздовж неї піти в наступ.

Про важких боях в середу, 7 жовтня, інформують прес-служби оборонних відомств двох країн.

«В ніч на 7 жовтня по всій лінії фронту тривали бої. Наші війська в різних напрямках фронту провели бойові операції з метою закріплення досягнутого в минулі дні успіху. Були зафіксовані взаємні артилерійські обстріли. В результаті артилерійських ударів, нанесених протягом вчорашнього дня противнику, в районі оборони 5-го полку з ладу було виведено командно-спостережний пункт. Є багато загиблих і поранених », – йдеться в повідомленні Міноборони Азербайджану.

Представники відомства стверджують, що артилерійським ударом вдалося вивести з ладу 1 танк і 3 гармати противника. За інформацією Міноборони Азербайджану, «через брак продовольства у 1-го полку противника виникають серйозні проблеми із забезпеченням продовольством особового складу».

«В результаті цього особовий склад ворожих підрозділів самовільно залишає бойові позиції. В інших підрозділах також є серйозні проблеми з боєприпасами та пальним. Через відсутність у ворожих підрозділів взаємодії в області оборони в деяких напрямках один по одному був відкритий вогонь, є загиблі і поранені », – стверджує відомство.

У свою чергу представник Міноборони Вірменії Арцруни Ованесян заявив, що Азербайджан готує наступ на Нагірний Карабах, накопичуючись у іранського кордону, щоб збройні сили Вірменії і Арцаха не змогли вести вогонь.

«Уже другий день підрозділи ЗС Азербайджану, не маючи достатніх можливостей для ведення ефективних наступальних операцій, почали вдаватися до явних провокацій. Зокрема, на південному напрямку лінії зіткнення азербайджанські підрозділи скупчуються великими групами безпосередньо вздовж Арцахского-іранського кордону (по річці Аракс) і, фактично, прикриваючись кордоном, намагаються просунутися вперед », – повідомив Ованесян.

Він додав, що таким чином азербайджанські військові намагаються спровокувати армію Нагірного-Карабаху на вогонь або нанесення удару в напрямку Ірану.

«Не виключено, що в результаті бойових дій азербайджанські підрозділи, не маючи альтернативи, відступлять або втечуть на територію Ірану. Щоб уникнути цього, думаємо, що іранська сторона, яка, безумовно, все це бачить, повинна запобігти або змусити її утримуватися від подібних скупчень », – зазначив Ованесян.

Джерело: