У МОЗ розповіли, як вираховували нові зарплати медикам та скільки коштуватиме лікування інсульту

Заробітну плату для медиків на 2021 рік у Міністерстві охорони здоров’я вираховували, зокрема, виходячи із середньої заробітної плати в Україні в різних галузях.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 28 вересня.

Він запевнив, що також спілкувався з лікарями і запитував, якою, на їхню думку, є справдлива зарплата для медиків з урахуванням того, що вони живуть в Україні.

«Ми закладаємо заробітну плату вже не той сором, який був 29 років, тобто не мінімальну заробітну плату. А саме виходимо зі справедливої заробіної плати, на нашу думку, повинна бути в медиків. 

Як ми вирахували цю справедливу заробітну плату? З одного боку, виходячи зі статитики, середньої заробітної плати, яка є в Україні, по різних галузях.

З іншого боку, я багато спілкуюся з медичними працівниками. Питаю, як вони вважають, що є справедливим з урахуванням того, що ми живемо в Україні, з урахуванням нашого економічного стану. Саме так ми розраховуємо зарплати.

Звичайно, окрім математичних і економічних моделей, які застосовуються при розрахунках цієї заробітної плати», — розповів Степанов.

Він додав, що зарплата у лікаря повинна бути не менше 20-22 тисяч гривень, в медичної сестри — на рівні 16-17 тисяч. 

«А вже решта залежно від навантаження, досвіду», — сказав Степанов.

Також міністр розповів, що МОЗ планує змінити тариф на лікування гострого мозкового інсульту.

Нагадаємо, існує пакет безоплатних послуг з лікування інфаркту та інсульту, який пацієнт отримує в медзакладі.

«У цьому році в нас вся сплата за пролікованих випадок гострого мозкового інсульту була одна цифра. 

Ми вартість цього тарифу підвищили, починаючи з 1 липня, довели її до більш адекватної, наскільки це було можливо, а в наступному році ми запропонували з урахуванням корегувальних коефіцієнтів», — розповів Степанов.

За його словами,  корегувальні коефіцієнти потрібні через те, що є різні методи лікування мозкового інсульту залежно від стану пацієнта.

«Ми розрахували, що з урахуванням коефіцієнтів, починаючи з 22 тисяч гривень за пролікований випадок, наступні — це 64764 гривні і 118 тисяч», — сказав Степанов.

Нагадаємо, уряд змінив деякі тарифи на лікування до кінця 2020 року.

Джерело: