У МОЗ розповіли українцям про вплив фізичної активності на тривалість життя

У МОЗ розповіли про включення бігу в програму розвитку України до 2030 року, так як регулярні фізичні навантаження позитивно впливають на загальний стан здоров’я.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

«Обов’язковою і незамінною складовою здорового способу життя є регулярна фізична активність. За визначенням ВООЗ, фізична активність – це будь-який рух тіла, яке здійснюється скелетними м’язами і вимагає витрати енергії, зокрема – під час роботи, ігор, поїздок, активного відпочинку. Намагайтеся знаходити можливість більше рухатися і бути активним, адже це допоможе жити довго і якісно », – зазначено в повідомленні.

Регулярна фізична активність належної інтенсивності сприяє:

зменшенню ризику розвитку артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інсульту, діабету, раку;
зменшенню ризику травм;
поліпшенню функціонального стану всіх органів і систем;
поліпшенню самооцінки і якості життя;
гарному апетиту і можливості споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат.
У людей, які недостатньо активні, на 20% – 30% вище ризик смертності, ніж у тих, хто приділяє достатньо часу фізичної активності.

Як зазначено в «Глобальному плані дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 роки», фізична активність дає багато переваг з точки зору здоров’я, соціального і економічного розвитку, тому може сприяти сталому розвитку на період до 2030 року, відповідно до указу президента України № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

Почему бегуны здоровее

Джерело: