У МОЗ розповіли, чи можна заразитися коронавірусом через воду в басейні

Доказів поширення збудника COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо немає, адже дезінфікуючі засоби згубно на нього впливають.

Про це заявили експерти американського Центру контролю і профілактики захворювань, повідомили в Центрі громадського здоров’я України.

«Немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду. Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялось », – написали в публікації.

Тобто можливість заразитися коронавірусів під час відпочинку пов’язана зі скупченням людей. Збудник інфекції здатний передаватися від людини до людини незалежно від того, знаходяться вони в воді або на суші, відзначили в ЦГЗ.

«Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається в основному через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися », – додали медики.

Джерело: