У МОЗ пояснили українцям, як позбутися від хронічної втоми після переведення годинників

У МОЗ розповіли, звідки з’являється хронічна втома, як її розпізнати і чи можна відпочити без відпустки.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«Україна перейшла на зимовий час – ми перевели стрілки годинника на годину назад. Люди часто скаржаться на стомлюваність, зниження працездатності, дратівливість і депресію в цей перехідний період. Більше годинну зміну в часі відчувають на собі ті, хто має проблеми з кров’яним тиском і захворювання серця – таким людям слід бути особливо уважними », – зазначено в повідомленні.

Как распознать усталость и избавиться от нее

Найпоширеніші ознаки втоми:

відчуття безсилля – коли людина відчуває, що не в змозі виконувати звичайні функції належним чином;
неуважність і погіршення концентрації;
погіршення пам’яті;
уповільнення процесів мислення, зменшення глибини і критичності мислення;
зниження інтересу до роботи;
підвищена дратівливість;
перманентна сонливість;
реакція серцево-судинної системи – підвищення рівня артеріального тиску і частоти пульсу.
Якщо вчасно не відреагувати на ці ознаки, є ризик перевтоми – сукупності стійких, несприятливих для здоров’я зрушень в організмі, після яких дуже важко повернутися в нормальний стан. Крім того, внаслідок перевтоми виникає хронічна гіпоксія (киснева недостатність) і порушення нервової діяльності.

Ознаки перевтоми:

головний біль;
підвищена стомлюваність;
хронічна дратівливість;
нервозність;
порушення сну;
загострення хронічних захворювань;
можливе виникнення артеріальної гіпертензії, виразкової хвороби, ішемічної хвороби серця.
Дієві засоби від втоми:

повноцінний сон

Дорослим у віці від 18 до 60 років рекомендується спати не менше 7 годин на добу, дітям від 6 до 12 років – 9-12 год, а у віці від 13 до 18 років – 8-10 ч.

живлення

Здоров’я, працездатність, активне розумовий і фізичний довголіття в значній мірі залежать від правильного і повноцінного харчування. Саме через їжу людина поповнює свої енергетичні запаси, а організм отримує різні речовини, необхідні для нормального функціонування органів і систем, тому до вибору свого раціону варто підходити з усією відповідальністю.

Регулярні фізичні навантаження

Будь-яка фізична активність – біг, плавання, катання на велосипеді, ковзанах або лижах – принесе заряд бадьорості і позитивних емоцій. Головне, щоб такі заняття були регулярними.

Відмова від шкідливих звичок

Куріння і алкоголь, які люди часто застосовують, щоб розслабитися, насправді виснажують організм, посилюють втому і надзвичайно шкідливі для здоров’я.

зміна діяльності

Намагайтеся раціонально розподіляти час роботи і відпочинку. Перемикайтеся з фізичної праці на розумовий і навпаки.

Розподіл завдань за пріоритетністю

При велику завантаженість не соромтеся звернутися за допомогою до колег. На роботі організуйте нетривалі, бажано активні, паузи, в обідню перерву, вийдіть на свіже повітря і прогуляйтеся пішки 20-30 хв.

Оптимізм і почуття гумору

Неабияк впливають на здоров’я негативні емоції і душевні переживання. Намагайтеся вибудовувати взаємини між членами колективу або родини в атмосфері доброзичливості, порядності, інтелігентності, толерантності і співчуття.

Виберіть хобі для душі

Улюблені і цікаві захоплення наповнять день радістю і сенсом. Однак не стаєте перфекціоністом – не прагнете бути досконалим у всьому.

Нагадаємо, адаптуватися до переведення годинників допоможе здоровий сон, контрастний душ, прогулянки на вулиці протягом мінімум півгодини щодня, трав’яний або зелений чай, активний відпочинок, додавання в їжу кисломолочних продуктів і тих, що містять вітамін С (сезонні овочі і фрукти, ягоди , паприка, бруква, цитрусові, ожина, полуниця, шипшина, обліпиха, капуста, брокколі, цибуля-порей, кольорова капуста, помідори).