У МОЗ пояснили учням і батькам, як обирати і доглядати за масками для школи

У МОЗ випустили список рекомендацій для дітей та батьків щодо вибору тканинних масок і догляду за ними до початку навчального року. Ці поради особливо стануть в нагоді тим, хто знаходиться в «помаранчевій» і «червоній» зоні карантину.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

Для зменшення ризику зараження коронавірусів ідеальним поєднанням тканин і кількості шарів, відповідно до рекомендацій ВООЗ, є:

зовнішній шар з гідрофобного матеріалу (поліпропілен, поліестер або їх суміш);
середній шар з гідрофобного синтетичного матеріалу (поліпропілен) або з матеріалу, який підсилює фільтрувальні властивості захисної маски (бавовна)
внутрішній шар з гідрофільного матеріалу (бавовна або тканини з домішкою бавовни).
Маски, виготовлені з пористих тканин, зокрема марля, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%, навіть при великій кількості шарів. Тому застосовувати їх не раціонально.

При виборі тканинної маски слід звернути увагу на:

розмір – необхідно підбирати індивідуально, особливо якщо мова йде про дітей (маска повинна щільно прилягати до носа, рота і підборіддя, але не здавлювати)
фіксацію – ремінці або вушні петлі повинні щільно тримати маску на обличчі, але не здавлювати голову;
колір – світлий, щоб дитина і батьки могли чітко визначити ступінь її забруднення для своєчасної заміни;
декоративне оздоблення – Не рекомендується використовувати маски з вишивкою, наклейками, надписами, оскільки вони можуть посилювати опір диханню (створювати відчуття недостатності повітря);
матеріали – повинні бути стійкі до впливу температур під час прання.
Прати маску необхідно не менше після одного дня використання при температурі не менше 60 ° С протягом 60 хвилин. Дитині протягом навчального дня необхідно як мінімум дві маски. Рекомендується, щоб дитина самостійно вибирав собі маску або можна зробити її разом, такий підхід підвищить прихильність носіння маски. Чітко і зрозуміло поясніть дитині як правильно одягати, носити, знімати маску. Покажіть це дитині особистим прикладом. При чханні в маску рекомендується відразу ж її замінити.

Как выбрать маску в школуКак выбрать маску в школу

Джерело: