У МОЗ повідомили, скільки українців заразилися і померли від СНІД в липні

У МОЗ розповіли про успіхи програми по лікуванню і підтримці людей з ВІЛ і СНІД в Україні, а також про основні джерела зараження в цьому році.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

«Що раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для його здоров’я і безпеки його близьких. За останні п’ять років Україна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зріс майже вдвічі (з 56 тисяч до 102 тисяч чоловік), тривалий шлях терапії через 12 і більше місяців від її початку зросла з 69% до 88%. Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом », – зазначено в повідомленні.

У липні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1 356 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 366 пацієнтів діагностовано СНІД, 171 людина померла від синдрому набутого імунодефіциту.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні в липні 2020:

гетеросексуальний – 783;
гомосексуальний – 29;
парентеральний – 533;
вертикальний, від матері до дитини – 177. При цьому приблизно у 98% дітей через 18 місяців не буде ВІЛ-інфекції;
невідомий – 3.
Лікарі відзначають, щоб лікування було ефективним, людина повинна приймати препарати щодня і в такому порядку, в якому призначив лікар. З 2019 року Центр громадського здоров’я України реалізує програми профілактики ВІЛ та догляду і підтримки людей, які живуть з ним.

Цього року Центр продовжує координувати громадські організації в регіонах, які є основним постачальником послуг. Згідно з бюджетом, в цьому році виділено понад 207 мільйонів гривень на фінансування послуг з профілактики вірусу імунодефіциту людини, догляду та підтримки пацієнтів, що живуть з ВІЛ.

В Минздраве рассказали о ВИЧ в Украине в этом годуВ Минздраве рассказали о ВИЧ в Украине в этом году

Джерело: