У МОЗ назвали міста, які можуть увійти в червону коронавірусну зону

У МОЗ припускають, що наступними містами України, де виникнуть спалаху коронавірусу, судячи з останніми статистичними даними, стануть Запоріжжя, Черкаси та Чернігів.

Про це в інтерв’ю «Інтерфаксу-Україна» повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми відстежуємо показники, що вказують на динаміку, щоб ми могли впливати на ситуацію через нашу систему, щоб на місцях думали, де росте захворюваність, чому росте і як. І ми можемо попереджати регіони, де найбільш небезпечна ситуація і де буде наступний спалах. Зараз ми бачимо, що захворюваність може підвищитися в Запоріжжі, вже пішла в Черкасах, пішов Чернігів. Тобто немає ще показників для посилення карантинних обмежень, але є стійкі відсотки збільшення кількості випадків «, – сказав він.

Відзначимо, що при різких погіршення показників по Covid-19 міста можуть увійти в червону зону, де вводяться істотні обмеження.

Ляшко заявив, що МОЗ повідомляє головам ОДА про результати моніторингу, а губернатори вже доводять цю інформацію до інших представників влади на місцях.

«Однак питання, знову ж таки, органів місцевого самоврядування, місцеві вибори. Це впливає на рішення, хоча на початку епідемії, в березні-квітні, такого не було », – сказав Ляшко.

Джерело: