У Мін’юсті нагадали, що в декрет можуть піти не тільки мами, але навіть дідусі

У декрет може піти не тільки мама. Тато, бабуся чи дідусь малюка також мають право піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років.

Про це нагадав Мін’юст в соцмережі Facebook.

Власними коштами підприємство може надати частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження зарплати більшої тривалості. На період такої відпустки за працівником зберігається його місце роботи.

Крім того, роботодавець не має права відмовити в оформленні декрету чоловікові, бабусі чи дідуся.

Для цього потрібно подати роботодавцю заяву на відпустку і копію свідоцтва про народження дитини. Якщо в декрет іде тато, роботодавець додатково може попросити довідку з місця роботи мами про те, що вона не пішла у відпустку і не отримує допомогу.

Чи можна брати відпустку по черзі

Так. Мама може припинити свою відпустку і вийти на роботу, а час, що залишився може використовувати тато. Для оформлення відпустки татові знадобиться заяву, копія свідоцтва про народження дитини і довідка про те, що мама малюка повернулася на роботу.

На кого оформити виплати на дитину

Батьки немовлят мають право на допомогу при народженні дитини в розмірі 41280 грн. У міністерстві радять оформляти виплати на того з батьків, хто йде в декрет. Держава протягом трьох років сплачує єдиний внесок за одержувача такої допомоги. Отже, період відпустки зараховується мамі чи татові до страхового стажу.

Якщо частина відпустки планує використовувати другий з батьків, потрібно переоформити виплати на нього, щоб не втратити страховий стаж.

Оформити допомогу можна:

– за допомогою сервісу еМалятко в одному з 206 установ;

– онлайн на порталі Дія;

– особисто в управлінні соцзахисту населення.

Чи можна вийти на роботу під час декрету

Так. У відпустці по догляду за дитиною можна працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Джерело: