У Маріуполі знайшли колл-центр, в якому 35 осіб виманювали гроші

У Маріуполі Донецької області 24-річний житель організував шахрайський call-центр, за допомогою якого він виманював гроші у довірливих українців. Про це інформує поліція Донецької області.

За день таким чином шахраям вдалося роздобути близько 50 тисяч гривень.

«Працівники call-центру» дзвонили людям, представлялися співробітниками банків і виманювали реквізити карт, а після переводили з них гроші організатору.

Офіс, в якому «працювали» 35 осіб, був розташований в центрі міста і замаскований під інтернет-магазин.

«Оператори представлялися співробітниками відділу моніторингу банківської установи і під різними приводами дізнавалися персональні дані потерпілих. Надалі встановлювали контроль над їх рахунками і списували з них гроші на картку організатора угруповання », – сказано в повідомленні поліції.

У шахраїв була розроблена система внутрішніх інструкцій: наприклад, як вести розмову, якщо «жертва» відмовляється повідомляти паролі.

«Поліцейські зібрали докази протиправної діяльності фігурантів. В ході обшуку в call-центрі вилучено 64 одиниці комп’ютерної техніки, сім-карти, засоби зв’язку, які використовувалися для вчинення злочинів, а також записи з «рекомендаціями» по виманювання особистої інформації », – пояснили в поліції.

Справу розслідують за статтею «шахрайство», покарання передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: