У Криму вирішили штучно викликати опади літаком і сріблом

У зв’язку з сильною посухою і нестачею води в Криму Центральна аерологічна обсерваторія півострова вирішила провести експеримент за викликом опадів. Договір на цей захід зі структурою Росгідромету уклала «влада» республіки.

Про це повідомив «голова кримського уряду» Юрій Гоцанюк в ефірі ток-шоу «Говоріть правду» на телеканалі «Крим 24».

За словами Гоцанюка, технологія виклику опадів така: літак АН-26Б «Циклон» буде підлітати до грозової хмари і за допомогою піропатронів із йодистим сріблом викликати реакцію. І вже через годину повинні випасти опади.

Літак викликатимуть при появі несучих опади хмар над Білогірським, Сімферопольським і Бахчисарайським районами.

Описаним способом планують збільшити кількість опадів на 15%.

Центральна аерологічна обсерваторія буде проводити експериментальні роботи за викликом дощу до середини грудня.

Крім того, вирішити проблему дефіциту води може допомогти будівництво опріснювальних станцій. Щоб уникнути небезпечних викидів в море, влада шукає варіанти організувати екологічне виробництво.

Конкурс на виконання робіт за викликом опадів кримська влада оголосила 4 серпня. Максимальна сума контракту становить 25,4 мільйона рублів (близько 9,4 млн грн). Єдина заявка була подана від Центральної аерологічної обсерваторії.

1 вересня пересохли майже всі великі річки Криму. Синоптики попередили, що регіону не варто розраховувати на сильні дощі для вирішення проблеми нестачі води.

Джерело: