У Києві завершили розслідування справи про вимагання 5 мільйонів доларів у керівника банку

Прокуратура Києва завершила досудове розслідування у справі про вимагання хабара в 5 мільйонів доларів. За ці гроші підозрюваний (спільницею якого була чиновниця з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – Ред.), Обіцяв колишньому голові правління визнаного неплатоспроможним «Актабанк» не створювати штучні проблеми клієнтам.

Про це в Facebook повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Так, за версією слідства, ПАТ «Актабанк» визнали неплатоспроможним ще в 2014 році. Після цього для виконання обов’язків тимчасової адміністрації банку, а після ліквідатора, призначили чиновницю Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

А вже в травнем 2017 року підозрюваний, який був особисто знайомий з цією чиновником, почав вимагати багатомільйонну хабар від керівництва банку. За 5 млн доларів він обіцяв не брати заходи про визнання недійсними укладених раніше кредитних угод і не створювати штучні проблеми для клієнтів цього банку.

При цьому організатор цього злочину зміг покинути територію України до затримання, після чого протягом трьох років переховувався від правоохоронців. У 2020 році місцезнаходження підозрюваного було встановлено і йому повідомлено про підозру.

На сьогодні обвинувальний акт стосовно особи, який вимагав хабар, спрямований до Голосіївського районного суду для розгляду по суті. Підозрюваному загрожує від 4 до 8 років в’язниці.

Прокуратура закончила расследование дела о Актабанке. Скриншот: Facebook Прокуратуры КиеваПрокуратура закончила расследование дела о Актабанке. Скриншот: Facebook Прокуратуры Киева

Джерело: