У Канаді протестувальники знесли статую першого прем’єр-міністра

У найбільшому місті канадської провінції Квебек Монреалі група активістів скинула з постаменту пам’ятник першому прем’єр-міністру країни Джону Макдональд. Інцидент стався в суботу на площі Канади в центрі міста.

Про це передає телеканал CBS News.

Учасники протесту, які вимагали позбавити поліцію права використовувати спецзасоби, вдень 29 серпня прийшли до монументу. Невелика група протестуючих піднялася на пам’ятник, зав’язала статую мотузками і повалила її.

Мер Монреаля Валері Плант в своєму Twitter висловила співчуття у зв’язку зі тим, що трапилося.

«Я глибоко шкодую про акти вандалізму, що мали місце сьогодні вдень в центрі Монреаля, які привели до руйнування статуї Джона А. Макдональда. Очевидно, що такі жести не можна ні приймати, ні терпіти », – написала вона.

Її підтримав прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего, сказавши: «Ми повинні боротися з расизмом, але знищення частини нашої історії – не вирішення».

Джон Олександр Макдональд (1815-1891) став першим прем’єр-міністром федерального уряду Канади в 1867 році. Одночасно він займав пости міністра юстиції і генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і генерального суперінтенданта у справах індіанців, а також міністра залізниць і каналів.

Джерело: