У Кабміні попросили Нацбанк «збрити бороди» Володимира Великого і Ярослава Мудрого на гривнях

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов звернувся до Нацбанку з проханням «збрити бороди» Володимира Великого і Ярослава Мудрого на українських банкнотах в честь 24-річчя сучасної гривні.

Так, спочатку глава фінрегулятора Кирило Шевченко привітав міністрів з днем ​​народження сучасної української гривні, якої в цьому році виповнилося 24 роки.

«Я хочу подякувати за привітання і попросити голови Нацбанку все-таки збрити бороду Володимира Великого і Ярослава Мудрого, і повернути нам наших князів в такому вигляді, в якому вони були на оригінальних, кращих гривнях», – заявив Немчинов.

«Тому саме сьогодні ми виводимо з обігу купюри, на яких згадані вами зображення. Вони будуть платіжним засобом до 23 жовтня. Потім вони вилучаються з обігу. Це купюри, які були введені в обіг до 2003 року », – зазначив міністру Шевченко.

Так, на перших українських купюрах Володимир Великий і Ярослав Мудрий справді були зображені без бороди. Однак уже в 2004 році аверс банкнот був видозмінений і залишається таким до сих пір.

Тобто, за фактом Шевченко, на відміну від Немчинова, є прихильником того зображення князів, яке на сучасних, а не старих 1 і 2-гривневих купюрах. До слова, на нових монетах такого номіналу Володимир Великий і Ярослав Мудрий також зображені з бородою.

В Кабмине попросили НБУ "сбрить" бороду Владимиру Великому и Ярославу Мудрому на украинских гривнях. Коллаж: Страна

Джерело: