У Кабміні хочуть створити національне військове кладовище під Києвом

На засіданні 23 вересня Кабінет міністрів України підтримав проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо національного військового меморіального кладовища».

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку громад і територій України.

Законопроект, розроблений Мінрегіоном на виконання постанови Верховної Ради «Про національний військове меморіальне кладовище», надає законодавче визначення терміна «національне військове меморіальне кладовище». Також в документі вказано мету створення такого кладовища: увічнення пам’яті та організація почесних поховань і перепоховань борців за незалежність України в ХХ столітті, військовослужбовців, померлих (загиблих) при виконанні бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

«Трагічні події різних часів в історії України зафіксовані в свідомості нації в знак пам’яті загиблих, які здійснили героїчні вчинки в ім’я свого народу, заради його вільного існування. Національне військове меморіальне кладовище – символ поваги до нашого минулого для наступних поколінь незалежної України », – зазначив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Законопроект також передбачає визначення органу, який забезпечує утримання національного військового меморіального комплексу, встановлює норми організації поховань та перепоховань на території комплексу і зразки намогильних споруд.

Джерело: