У Харкові кожен третій пацієнт з COVID-19 дізнався про свій діагноз випадково

Багато жителів Харкова і області дізналися про своє захворювання COVID-19 випадково.

Як повідомляє KharkivToday, городяни часто проходять тести заради отримання довідки про відсутність захворювання.

Сплеск захворюваності в регіоні почався в перших числах серпня, коли щодня фіксували 140-150 нових випадків. Велика частина хворих припадала на обласний центр.

«Починаючи з 3 серпня ми маємо не менше 100 позитивних результатів при проведенні аналізів (щодня – Ред.). Мається на увазі ПЛР тести. Це нас з одного боку насторожує, а з іншого, напевно, нічого несподіваного », – заявила заступник мера міста з питань охорони здоров’я Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, в міськраді розуміли, що «рано чи пізно ми отримаємо результат того, що люди отримали можливість виїжджати за кордон, у відпустку, досить динамічно переміщатися по Україні».

Також причиною зростання захворюваності в міськраді вважають збільшення кількості тестувань. При цьому тести роблять не тільки харків’яни, у яких підозрюють захворювання, а й ті, які себе добре почувають.

«Ще один момент, який нам додає трохи цифр – це необхідність брати довідку про відсутність захворювання COVID-19. Люди йдуть в приватні лабораторії, здають цей аналіз і отримують позитивний результат. Ми щодня маємо 20-30% позитивних результатів. Ми кожен день отримуємо списки позитивних результатів, бачимо де і в якій лабораторії був узятий біоматеріал. Ми маємо від 20 до 30% приватних лабораторій », – пояснила чиновниця.

Відомості передають в медустанови, лікарі виходять на зв’язок з хворими і виявляється, що вони навіть не підозрювали про своє захворювання.

«З’ясовується, що хтось взагалі ніяких симптомів не відчував за минулий якийсь період часу. Хтось каже: так трохи покашлював, горло боліло, а так почував себе добре, тому не вважав себе хворим. Хтось каже – алергічна реакція була на щось, заклало ніс, я перестав відчувати запах. У кожного свої моменти виникають, а у кого-то взагалі ніяких моментів, безсимптомно », – резюмувала Горбунова-Рубан.

Джерело: