У Харківській області тракторист врятував від пожежі десятки будинків. Його нагородили медаллю

Житель села Кутьківка Харківської області Сергій Тесленко отримав звання народного героя після того, як за допомогою свого трактора врятував десятки будинків від лісових пожеж. Глава МВС Арсен Аваков нагородив сміливця медаллю.

Про це в четвер, 3 вересня, повідомляє видання Newsroom.

Так, чоловік дізнався, що вогонь підбирається до будинків в селі Гороб’ївка, і відразу ж відправився рятувати людей від стихії на тракторі.

«Про те, що до сусіднього села підбирається лісова пожежа я дізнався близько 12:00 від директора агрофірми, в якій працюю. Начальник подзвонив мені по телефону. Після розмови з ним, я з приятелем відправився в село Таволжанка, де стояла наша техніка. Приєднавши плуг і впригнув в трактор Т-150, я відправився в Гороб’ївка і вже близько 12:30 був там », – згадує Сергій.

В Харьковской области тракторист спас от пожара десятки домов. Аваков наградил его медалью. Фото: 1654

Він розповів, що дим від лісової пожежі видно в кількох сотнях метрів від крайніх хат населеного пункту. За словами Сергія, люди в Гороб’ївка були шоковані таким масштабним вогнем і просто не знали що робити.

«У селі мене зустрів хлопець на мотоциклі. Швидше за все місцевий. Він розповів, де потрібно зорати землю в першу чергу. Я опустив плуг і почав відрізати будинку, які ще не загорілися. Іноді доводилося заїжджати в вогонь, щоб зманеврувати або розвернутися », – додав Сергій.

В Харьковской области тракторист спас от пожара десятки домов. Аваков наградил его медалью. Фото: ВЕХА

Відразу ж після того, як в Гороб’ївка вогонь кілька вщух, чоловік попрямував в найближче село Гряниківка, яке теж постраждало від пожежі.

«По дорозі в Гряниківка я заїхав на базу, щоб дозаправитися. Коли приїхав, також опахівают ліс, ділянки з сухою травою і вдома, які ще можна було врятувати. За ті шість годин, які я провів поряд з пожежею, вдалося відрізати від вогню близько 25 будинків. Але я їх не рахував. Я знав, що поруч з Кучковокой – селом, в якому я живу – теж горить ліс. Але, слава Богу, вогонь обійшов нас стороною », – сказав Сергій.

У четвер, 3 вересня, під час візиту в Харківську область міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив Сергія Тесленко медаллю «За сприяння органам МВС».

Джерело: