У ДП «Антонов» повідомили, як багато літаків Ан-26 залишилося в Україні і наскільки вони давні

На даний момент в Україні в експлуатації перебувають 53 літаків Ан-26 і його модифікацій, включаючи 24 екземпляра в цивільній авіації і 29 екземплярів в державній авіації.

Про це повідомило ДП «Антонов» на своїй сторінці в Facebook.

За даними компанії, найстарішому з літаків 48 років і п’ять місяців (1972 р в.), Наймолодшому – 35 років і один місяць (1985 г.).

Як зазначає «Антонов», на більшості літаків Ан-26 цивільної авіації технічне обслуговування виконується згідно з регламентом технічного обслуговування літаків Ан-24, Ан-26 з періодичністю базової форми через 500 ± 50 льотних годин.

Згідно з регламентом передбачається виконання таких видом техобслуговування:

оперативне технічне обслуговування;
періодичне технічне обслуговування;
технічне обслуговування при зберіганні літака;
сезонне технічне обслуговування;
спеціальне технічне обслуговування.
«ДП« Антонов »як розробник виконує роботи з оцінки технічного стану літаків з метою вирішення для можливості продовження ресурсів і термінів служби планера літака. Етапи індивідуальної відпрацювання термінів служби складають один-два роки. Літакам Ан-26 всіх модифікацій в індивідуальному порядку може бути встановлено призначений термін служби 50 років », – йдеться в повідомленні.

Крім того, компанія повідомила, що фахівці підприємства постійно працюють над модернізацією, оновленням та продовженням льотної придатності літаків типу Ан-24, Ан-26, Ан-30, Ан-72 і Ан-74, що перебувають на озброєнні, з метою забезпечення їх безпечної експлуатації протягом двох-п’яти років, поки їх не замінять на більш сучасні машини.

«ДП« Антонов »розробило середній військово-транспортний літак Ан-178 і готовий до його постачання. Цей новий літак з сучасним бортовим обладнанням відповідає вимогам ВСУ і може замінити Ан-26, в тому числі для підготовки курсантів. Підприємство почало роботи над новим військово-транспортним літаком Ан-188, який прийде на заміну Іл-76, термін служби яких закінчується в 2035 році », – додали в ДП« Антонов ».

Пост "Антонов" в Facebook

Нагадаємо, увечері в п’ятницю, 25 серпня, в Харківській області, в районі Чугуєва впав літак Ан-26. В результаті катастрофи загинули 26 осіб – члени екіпажу і курсанти Харківського національного університету повітряних сил.

Як повідомлялося, співробітники «Антонова» увійшли в держкомісію з розслідування причин аварії Ан-26 під Чугуєвом.

Також ми писали, що після авіакатастрофи під Харковом в Україні тимчасово заборонили використовувати літаки Ан-26.

Джерело: