У Держдепі США розкрили деталі розмови Помпео із Зеленським

26 серпня держсекретар США Майк Помпео провів телефонну бесіду з президентом України Володимиром Зеленським.

Джерелоповідомлення Держдепу

Деталі: держсекретар Помпео заявив президенту України Володимиру Зеленському про стурбованість Сполучених Штатів інвестиціями Китаю в український промисловий сектор, зокрема, намірами придбати підприємство»Мотор Січ».

Дослівно: «Держсекретар Помпео підняв питання про побоювання США з приводу згубних інвестицій КНР в Україну, включаючи зусилля Пекіна з придбання виробника двигунів»Мотор Січ».

Додатково: У повідомленні йдеться також, що сторони обговорили розвиток подій в Білорусії, зусилля України по боротьбі з COVID-19 і питання дипломатичного врегулювання, пов’язаного з російською агресією на сході України і відновленням українського суверенітету і територіальної цілісності в Криму.

Нагадаємо:

  • Запорізький завод бізнесмена В’ячеслава Богуслаєва «Мотор Січ» – один із провідних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості.
  • 25 серпня директор зі зв’язків з громадськістю ВАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш повідомив, що китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України угоду з купівлі понад 50% акцій «Мотор Січі».
  • Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв допускає можливість потрапляння «Укрборонпрому» під санкції США через операції з купівлі «Мотор Січі» спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei.

Джерело: