У Чорному морі стартували навчання Sea Breeze-2020 за участю кораблів країн НАТО і України

У понеділок, 20 липня, в Чорному морі стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2020 року, які пройдуть в новому форматі через коронавируса.

Про це йдеться в повідомленні командувача ВМС ЗСУ Олексія Неіжпапи в Facebook.

«Сьогодні в північно-західній частині Чорного моря стартують українсько-американські навчання Sea Breeze-2020. З 1997 року навчання є головним міжнародним заходом підготовки військово-морських сил … В умовах світової пандемії і для збереження здоров’я учасників навчань в цьому році ми проводимо Sea Breeze в новому форматі – безконтактно, з максимальним використанням сучасних інноваційних технологій і з відпрацюванням широкого спектра завдань саме в море, де зараз виникають актуальні виклики і загрози системи міжнародної безпеки », – сказав Неіжпапа.

Він зазначив, що основна мета навчань незмінна – «це забезпечення миру і стабільності, і безпеки в Чорноморському регіоні».

За інформацією Міноборони України, навчання триватиме сім днів, в них братимуть участь ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Porter і патрульний протичовновий літак P-8 Poseidon ВМС США, а також кораблі постійної військово-морської групи НАТО, які вже прибули до Чорне море.

У процесі навчань у морі кораблі країн-учасниць будуть здійснювати спільні тактичні маневрування, тренуватися в організації зв’язку, протимінних дій, передачі вантажів на ходу. Крім того, військові моряки будуть виконувати бойові вправи артилерійських стрільб по морських і повітряних цілях, а також проведуть навчання з боротьби за живучість і порятунок екіпажу корабля, який зазнав лиха в морі.

Всього в Sea Breeze-2020 планується залучити близько 2 тисяч осіб з дев’яти країн, понад 20 кораблів, а також літаки і вертольоти. Всього в навчаннях, крім України та США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.

Пост учений Sea Breeze в Facebook

Пост учений Sea Breeze в Facebook

Джерело: