У «Борисполі» не пустили десятки українських туристів на рейс в ОАЕ

Велика група українських туристів у складі 43 осіб не знала про зміни правил для в’їзду в Об’єднані Арабські Емірати, в зв’язку з чим їх не допустили на рейс в Дубай. Зокрема, пасажирам відмовляли в посадці на борт української авіакомпанії МАУ через тесту на коронавірус, який робила лабораторія, нібито не визнається в ОАЕ.

Про це у вівторок, 11 серпня, інформує телеканал «Україна 24».

«Нікого з пасажирів не попередили, що у них якісь свої правила … Ми спілкувалися з усім аеропортом, з дівчатами – ніколи нікому ніяких повідомлень не було. На сайті була інформація? На сайті не було », – обурилася туристка Юлія Ковальова.

Повідомляється, що частина пасажирів була змушена терміново взяти квитки на рейс іншої арабської авіакомпанії і таки вилетіла в Дубай. Там у всіх перевірили тільки наявність тесту.

«З тими ж документами і тими ж тестами я полетіла успішно, а в аеропорту Дубая просто брали в руки тест і дивилися, що англійською мовою, і все було добре», – розповіла мешканка Львова Мар’яна Яцульчак.

В українській авіакомпанії пояснили, що отримали певні вимоги від Еміратів, тому нехтувати ними не мали права. Також там запевнили, що про нові правила пасажирів попереджали листом, а про зміни інформували на сайті.

«Згідно з авіаційним правилам, саме пасажир відповідає за одержання всіх необхідних документів для подорожей. На нашому сайті можна знайти рекомендації, дізнатися, які правила існують для того, щоб здійснити подорож в ту чи іншу країну », – розповіла директор з підтримки виробництва компанії« Міжнародні авіалінії України »Тетяна Орлова.

Очікується, що перед вильотом пасажир сам повинен уточнювати необхідну інформацію – особливо в умовах пандемії, коли правила змінюються щодня, стверджують в авіакомпанії.

Однак юрист Ростислав Кравець іншої думки щодо даного інциденту.

«Ризики зміни правил покладаються на авіакомпанію. Якщо авіакомпанія не хоче нести відповідальність, вона знайде можливість навіть особисто зателефонувати особі і попередити його про будь-які зміни », – вважає експерт.

В результаті авіакомпанія запропонувала Юлії Ковальової безкоштовну заміну квитка. На конфліктну ситуацію відреагували і в Об’єднаних Арабських Еміратах. Пасажирам з України дозволили проходити тест в будь-я

Джерело: