У Бішкеку оголошений режим надзвичайного стану, в місто введено армію

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков ввів режим надзвичайного стану на території Бішкека з 20:00 (17:00 за Києвом) 9. жовтня до 08:00 (04:00 за Києвом) 21 жовтня в зв’язку з масовими заворушеннями, які тривають з понеділка.

Про це в п’ятницю, 9 жовтня, повідомили в прес-службі президента Киргизстану, передає РІА Новини.

«Президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков сьогодні, 9 жовтня, підписав указ, згідно з яким на території міста Бішкек введений режим надзвичайного стану», – йдеться в повідомленні.

Представники глави держави відзначили, що режим надзвичайного стану вводиться в столиці Киргизстану «в зв’язку зі сформованою ситуацією, пов’язаною з насильством і загрозою життю і здоров’ю людей, що виникла в результаті масових заворушень, і (…) виключно в інтересах забезпечення захисту життя і здоров’я громадян, їх безпеки, а також з метою якнайшвидшої стабілізації суспільно-політичної ситуації ».

Згідно з рішенням президента республіки, надзвичайний стан на території Бішкека вводиться на період з 20:00 (17:00 за Києвом) 9. жовтня до 08:00 (04:00 за Києвом) 21 жовтня. На цей час комендантом столиці призначено міністра внутрішніх справ Алмазбек Орозаліев.

Бішкекська комендатура отримала право закривати місто на в’їзд і виїзд, вводити комендантську годину, обмежувати рух транспорту, забороняти масові заходи, видворяти приїжджих, встановлювати особливий режим роботи підприємств і установ та контролювати ЗМІ

Згідно з указом, Генеральному штабу Збройних сил Киргизстану доручається «ввести на територію міста Бішкека військові формування з військовою технікою для організації блок-постів, захід збройних зіткнень, забезпечення охорони правопорядку та захисту мирного населення».

В Бишкеке на фоне массовых беспорядков ввели режим чрезвычайного положения. Скриншот: РИА Новости в Телеграм

Джерело: