У Білорусі суботній мітинг опозиції закінчився без побиття і затримань

Вчора, 21 серпня, в столиці Білорусі – Мінську – пройшла масова акція протесту проти чинного президента країни Олександра Лукашенка. На мітинг зібралося приблизно 3 000 чоловік. Акція пройшла мирно, без затримань і сутичок з міліцією.

Очевидці повідомляли, що учасники акції співали і танцювали народні танці. Перш ніж зібратися біля Будинку уряду, учасники протесту пройшли колоною по проспекту Незалежності.

Перед протестувальниками виступила член Координаційної ради опозиції, соратниця екс-кандидата в президенти Світлани Тіхановском Марія Колесникова. Вона закликала білорусів зберігати мирний характер акцій.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на місцеві Telegram-канали.

Також на площі був помічений ще один член координаційної ради опозиції, екс-директор Купалівського театру Павло Латушко. Спілкуючись з учасниками протесту, він в свою чергу зазначив, що «ніхто не збирається скидати діючу владу насильницьким методом».

Нагадаємо, що в Мінську і в інших містах Білорусі не припиняються мітинги опозиції. Багато білоруси не згодні з результатами виборів, згідно з якими чинний президент країни Олександр Лукашенко переміг з 80% голосів виборців.

Спочатку на мітингах були жорсткі сутички з правоохоронцями, двоє людей загинули, міліція затримала кілька тисяч чоловік, які після цього заявили про катування та жорстоке поводження ОМОНу і міліції.

Після цього правоохоронці перестали жорстко розганяти мирні акції, опозиція продовжує виходити на мітинги, а деякі підприємства оголосили про страйки.

Джерело: