У Білорусі пройшли масові протести на підтримку знятих з виборів конкурентів Бацьки

Вчора, 14 липня, в Білорусі почалися стихійні акції протесту після того як ЦВК республіки відмовив в участі виборів президента декільком кандидатам, серед яких був і головний опонент Олександра Лукашенка – Віктор Бабарика.
У Мінську люди вийшли на центральний проспект Незалежності, хоча великих скупчень людей не спостерігалося. Учасники акцій стояли на тротуарі, періодично ляскаючи в долоні. Протестувальників підтримували гудками автомобілісти, як передає агентство «Інтерфакс-Захід».

Через деякий час ДАІ перекрила окремі ділянки проспекту. По проспекту почали курсувати міліцейські мікроавтобуси і автозаки. Правозахисний центр «Весна» повідомив про затримання учасників акції.

Крім того, під час прямого ефіру був затриманий кореспондент білоруського бюро «Радіо Свобода» Алесь Пілецький. У соціальних мережах повідомляють про затримання журналістів ряду інших ізданій.Аналогічние акції пройшли і в ряді інших міст Білорусі – Бресті, Гомелі та Гродно.

Нагадаємо, що вчора ЦВК Білорусі відмовився зареєструвати екс-банкіра Віктора Бабарика та екс-главу Парку високих технологій Валерія Цепкало кандидатами в президенти. Разом з тим були зареєстровані кандидатами п’ять осіб: чинний президент Олександр Лукашенко, екс-депутат Ганна Канопацкая, голова партії БСДГ Сергій Черечень, співголова об’єднання «Говори правду» Андрій Дмитрієв і дружина затриманого блогера Сергія Тіхановском – Світлана Тіхановском.

Вибори президента Білорусі мають відбутися 9 серпня.

Джерело: